Mniejsza lewa pierś - czy to normalne w moim wieku?

Mam 15 lat i niepokoi mnie to, że lewa pierś jest mniejsza od prawej, przy czym brodawka lewej piersi też jest o wiele mniejsza od prawej. Czy to normalne w moim wieku? Czy to jest przyczyną dorastania, czy co? Pierś mnie nie boli, nie ma żadnych zmian. Czy na piersiach mogą występować jakieś np. brązowe kropki minimalnie, wypukłe? Ta "kropka" nie boli, po prostu gdzieś tak z kilka lat sobie jest.

15 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Brązowa "kropka" jest najpewniej znamieniem, czyli tzw. pieprzykiem. Nie jest to groźna zmiana, o ile nie ma podejrzenia przemiany w czerniaka, złośliwy nowotwór skóry. Dla pewności, poproś o ocenę tej zmiany swojego lekarza rodzinnego.
Natomiast różnica w wielkości piersi to norma, szczególnie w okresie dojrzewania. Najprawdopodobniej po zakończeniu wzrastania obie piersi będą mniej więcej symetryczne, choć zdarza się również u niektórych dorosłych kobiet, że różnica w wielkości obu piersi wynosi nawet jeden rozmiar.

Pozdrawiam serdecznie!