Mniejsze zaangażowanie w związku ze strony chłopaka

Mam 20 lat i mam chlopaka rok mlodszego jestesmy prawie 2 lata razem .Bardzo go kocham i od jakiegos czasu czuje ze tylko ja sie staram a on zaczyna mnie olewac . Boje sie go stracic i dlatego zazwyczaj to ja pierwsza sie do niego odzywam i aranzuje spotkania . w sumie to zazwyczaj spotykamy sie w weekendy . Nie wiem co mam zrobic by on znow zaczal o mnie zabiegac i pokazac ze sie stara . Boje sie ze jak sie od niego odsune to on tez sie odsunie . Czuje ze go osaczam i kontroluje .Prosze o pomoc

Szanowna Pani,
wygląda na to, że niepokoi się Pani o swój związek i zależy Pani na znalezieniu rozwiązania takich powtarzających się sytuacji. Warto zwrócić uwagę na to, że powody sytuacji którą Pani przedstawiła mogą być bardzo różne – np. mogą one wynikać z powtarzania pewnych utrwalonych schematów, albo też z indywidualnych cech każdej ze stron. Jeżeli czuje się Pani w impasie lub też trudno jest rozwiązać te problemy – warto udać się na konsultację do psychoterapeuty, który mógłby pomóc Pani bardziej zrozumieć całą sytuację.

Serdecznie pozdrawiam.

Witam.Uważam że żeby związek mógł istnieć konieczne jest zaangażowanie obu partnerów.Proszę szczerze porozmawiać o swoich niepokojach z parntnerem i wysłuchać jego zdania na temat tej sytuacji.Może Pani również umówić się na konsultację do psychoterapeuty.Warto przyjrzeć się sobie i własnym potrzebom co do związku.Pozdrawiam

Przede wszystkim polecam porozmawiać z chłopakiem o swoich obawach. To pozwoli Pani po pierwsze rozwiać swoje wątpliwości jeśli tak nie jest, lub pozwoli poszukać (wspólnie!) rozwiązań, aby znów chłopak się zaangażował.
Dodatkowo - osaczanie i kontrola ze strony partnera (a tu Pani otwarcie pisze, że ma takowe poczucie, iż kontroluje chłopaka) może jedynie pogłębiać problem. Osaczany partner chce podświadomie uciec od presji - być może tutaj lezy problem? To również warto omówić. Pozdrawiam.