Mocne plamienie a przyjęcie 11. tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Jestem w połowie brania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Pierwszą tabl.Wzięłam w pierwszym dniu plamienia bo myślałam że zacząl się okres. Po ok 3 dniach plamienie ustapilo na 3 dni ale potem znowu zaczęłam plamic. Dzisiaj biorę 11 tabletkę i coraz mocniej plamie a nawet mogę to nazwać skapym krwawieniem. Co się dzieje? To raczej nie jest normalne. Proszę o szybką odpowiedź. Wizytę u ginekologa mam dopiero za tydzień i bardzo się martwię. Dziękuję z góry za odp. Pozdr.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi. To częste powikłanie podczas stosowania antykoncepcji.