Mocne stłuczenie po upadku na łokieć

Witam :) mój przypadek jest podobny , upadek na rowerze na prawy łokieć, złamania nie stwierdzono tylko mocne stłuczenie. Mija drugi tydzień od zdarzenia, a ja nadal nie mogę do końca ani zgiąć ani wyprostować ręki. Ręka boli mnie ,kiedy niefortunnie ją układam , kiedy nią nie ruszam bólu nie czuję już. Podczas poruszania czuję za to ewidentną blokadę w łokciu. Powinnam zgłosić się do chirurga czy czekać aż samo przejdzie? A może jednak RTG lub inne badanie jest konieczne? Jeżeli nie do chirurga od razu to może wpierw warto odwiedzić ortopedę? A może to tylko stłuczenie i nie trzeba nic z tym robić? Sama już nie wiem. Proszę o pomoc. Dziękuję ,pozdrawiam :)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji jeżeli nie stwierdzono złamania rehabilitacja może trwać nawet do 2-3 miesięcy. Ponadto brak złamania nie oznacza, iż nie doszło do nadwyrężenia aparatu wiezadłowego stawu oraz miejscowego uszkodzenia tkanek miękkich.