Mocny puls poniżej mostka u 29-latka

Witam,mam problem codzienny.Czasami w ciagu dnia pojawia mi sie bardzo mocny puls ponizej mostka,jakby serce bylo tuz pod skora i mialo puls 180:)co to moze byc??czy mozliwe ze mam problemy refluksowe?mialem usg i aorta jest ok i przyaorcie,wiec co to moze byc?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Związek Pana objawów z refluksem żołądkowo-przełykowym jest wątpliwy. Jeśli badania obrazowe nie wykazały zmian w obrębie aorty, a lekarz nie zlecił innych dodatkowych badań, możliwe że jest to dla Pana charakterystyczna cecha np. związana z Pana budową ciała.