Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Moczenie nocne u dzieci

Moje dzieci moczą się w nocy i podczas snu w ciągu dnia.Syn ma 11 lat i aktualnie mu się zdarza zmoczyć łóżko.Około 2 roku życia miał robioną cystografię i badanie dynamiczne nerek.Badania wyszły ok, w badaniu dynamicznym nerek - spowolniony odpływ z jednej nerki.Córka 4,5 roku - moczy się kilka razy w ciągu nocy.Ilekroć chcę wyjść z pieluch - poddaję się bo zawsze łóżko jest zmoczone a ona śpi dalej. W ogóle nie czuje, że jest mokro.Co mogę zrobić?Czy czekać aż ustąpi tak jak radzą inni?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Artur Jeliński Urolog
75 poziom zaufania

Porozmaiac z dobrym pediatra ,neurologiem dzieciecym zrobic badanie mocz posiew moczu usg a potem jezli nadal dziecko bedzie sie moczylo to poszukac odpowiednie strony w inetnecie ) sa towarzystwa zajmujce sie tym ptrpnlermem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy