Moczenie nocne u dziecka 8-letniego

Czy sa jakies sposoby zmniejszenia moczenia nocnego u dziecka lat 8? Nie pomaga minirin. Badania pecherza prawidlowe... nie jest za maly i nie przetrzymuje. nie jest to na tle psychicznym. Jak w nocy sie wysadzi dziecko to jest szansa ze do 6 wytrzyma. Dluzej juz nie,.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do pediatry. Warto jednak podkreślić iż często przyczyną tego stanu jest połączenie sp o spożywania dużych ilości płynów z bardzo mocnym snem. Należy także wykluczyć zaburzenia krążenia.