Modelowanie rdzenia kręgowego na poziomie C5/C6
witam jestem po drugim MR kręgosłupa szyjnego.bardzo proszę o interpretację ,gdyż trochę mnie to martwi. Na poziomie C5/C6 dochodzi do modelowania rdzenia kręgowego,widać w nim dyskretny obrzęk.W pozycji badania nie dochodzi do mielokompresji , ale rąbek płynu mózgowo rdzeniowego zachowany wokół rdzenia jest na tej wysokości bardzo wąski

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon