Moim problemem są nieregularne miesiączki. Co mi jest?

Moim problemem są nieregularne miesiączki, które wahają się od 28 (kilka razy) do 45 dni. Miesiączkuję od 13 roku życia, a mam 25 lat. Nawet po tabletkach antykoncepcyjnych nie miałam normalnych cykli.
4 sierpnia miałam okres normalny 5-dniowy. W tych dniach 8, 15, 18, 20 i 29 sierpnia współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia i kończył we mnie. Następny okres przyszedł 19 września, też 5 dni, ale słabszy i do tego same skrzepy krwi. Po tym przez jakieś 3 dni minimalnie coś brązowego leciało. A przed nią i w czasie bolało mnie podbrzusze, nic więcej.
Tydzień później przeziębiłam się, ale nie miałam gorączki. Gdy się wyleczyłam, to zaczął się stan podgorączkowy, miałam go ponad 2 tygodnie. W pierwszym 37-37,2, zaś w drugim 37,4-38. W tym czasie zaczęłam więcej jeść, choć to mało powiedziane, bo nie mogę się dojeść, a i mieszanki w większości słodkie, kwaśne, tłuste - na zmianę.
Trochę mi się brzuch powiększył, czasami mam mdłości i zawroty głowy, bóle głowy i podbrzusza, i nieraz tak mi się słabo zrobi, że prawie mdleję, a nogi jak z waty i mega puls, ale cala reszta jest normalna, bez zmian. Ciąży raczej nie podejrzewam, bo miałam okres, ale nie wiem.
Proszę o radę.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Powinna Pani wykonać test ciążowy - domowy, z moczu lub w przychodni z krwi (ten drugi jest bardziej czuły, daje wynik pozytywny już nawet po 7-8 dniach od zapłodnienia).
Czasem w pierwszym trymestrze ciąży kobiety miewają krwawienia, zwłaszcza w terminach, w których wypadałyby zwykle miesiączki. Krwawienia te są bardziej skąpe niż zwykła miesiączka. Możliwe jednak, że obecne objawy o są zbliżającą się miesiączką (zespół napięcia przedmiesiączkowego).
Jeśli wykluczy Pani ciążę, to radzę udać się do ginekologa lub endokrynologa w celu wykonania diagnostyki hormonalnej, gdyż najwyraźniej cierpi Pani na jakiegoś rodzaju zaburzenia hormonalne, które mogą wpływać ujemnie na Pani płodność.
Pozdrawiam serdecznie!