Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mój 11-miesięczny synek źle śpi w nocy

Mój 11-miesięczny synek bardzo dobrze spał w nocy. Od początku kładliśmy o stałej porze, koło 20, w swoim łóżeczku w naszym pokoju, budził się na mleko i dalej spał. Od 2 tygodni bardzo źle zasypia, po czym budzi się po godzinie z płaczem, po przytuleniu dalej zasypia. Niepokojące jest to, iż w środku nocy koło 2.00 w nocy wstaje i nie da się jego uśpić, nie chce mleka tylko zabawy i tak jest do godziny 4.00 jak po mękach zaśnie, to za godzinkę znów się budzi z płaczem... Biorę go na ręce i śpi. Kładę do łóżeczka, płacze, biorę i po chwili znów śpi. Potem budzi się już koło 7.00 rano. W dzień ma dwie drzemki koło 10.00, śpi od 1h do 2h i koło 15.00 tak samo. Faktem jest, że 2 tygodnie temu wyszły mu górne ząbki, gorączkował trochę, ale nawet z gorączką dobrze spał. Proszę o poradę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Codzienna pielęgnacja zdrowej skóry niemowląt i małych dzieci

Skóra maluszka jest wyjątkowo delikatna, dlatego wymaga specjalnej ochrony i pielęgnacji. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak dbać o nią każdego dnia.

Witam;)

Pani synek rozwija się najprawdopodobniej  dobrze i właśnie wszedł w dość uciążliwą dla rodziców fazę nieregularnego zasypiania i zwiększonej aktywności nocnej. Zachęcam do cierpliwości i odsypiania w ciągu dnia, jeśli to możliwe. Zapotrzebowanie na sen i realizacja tej potrzeby jest u dzieci zmienna i nie trwa wiecznie;) Stąd pewnie niedługo dziecko przestanie sypiać w ciągu dnia na korzyść dłuższego snu w nocy;)

Pozdrawiam

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy