Mój 14-miesięczny synek bardzo często budzi się w nocy z przeraźliwym płaczem

Witam. Mam problem, mój 14-miesięczny synek bardzo niespokojnie śpi. Karmiony jest mlekiem modyfikowanym. Posiłki, kąpiel raczej o stałych porach jednak kiedy zasypia to jest ok. godz. 21 po 30-40min od zaśnięcia się budzi, siada w łóżeczku i przeraźliwie płacze jak by mu się coś śniło, nie sposób go wtedy zostawić w tym łóżeczku. Najczęściej kładę go wtedy do wózka i usypiam dalej w wózku. Śpi, ale od godz. 1 w sumie do rana budzi się co godzinę z płaczem. Zęby raczej to nie są, bo wiem i rozróżniam, kiedy dziecko cierpi przez ząbkowanie, męczy mnie to strasznie, rano wstaję ze strasznym bólem głowy, już nie daję rady. Proszę o poradę. Dodam jeszcze, że syn strasznie się rzuca w łóżeczku i z jego spaniem mieliśmy zawsze problem, zasypiał na krótko, po czym się budził. Proszę o pomoc, gdzie mam się udać, ja już dłużej tego nie wytrzymam. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Zachowanie maluszka sugeruje konieczność wizyty u neurologa dziecięcego, aby ustalić czy wywołane jest przyczyną neurologiczną czy też nie:)

Neurolog dziecięcy pomoże również, na podstawie wywiady okołoporodowego , zrozumieć przyczyny takiego niespokojnego zachowania. Zachęcam do spotkania z terapeutą integracji sensorycznej, ponieważ wiele dzieci ma nieprawidłowo odbiera i przetwarza bodźce napływające z zewnątrz i konieczna jest pomoc w zrozumieniu tego co się wokół nich dzieje i jak mają sobie radzić z ilością i przetwarzaniem tych bodźców.

Często wystarczą systematyczne masaże całego ciała albo tylko pewnych obszarów np. twarzy lub rąk, aby zachowania dziecka ustabilizowało się, co na pewno korzystnie wpłynie na jakość i długość snu:)

Pozdrawiam