Mój 5-miesięczny synek coraz później zasypia: jak to zmienić?

Witam, mój synek 16 bm. skończy 5 miesięcy, waży 10 kg (urodził się z wagą 4650 g). Nie przyzwyczaiłam go od początku do stałych pór kładzenia i nie kąpię go codziennie, więc nie ma schematu kąpiel, mleko i spać. Coraz to później tak naprawdę usypia, o 23-24. Jestem tym zmęczona. Fakt, wytrzymuje do rana, nie budząc się. Śpi w ciągu dnia 11-12 godzin, tak 1 godzinę, i po południu, ma tak 3 spokojnie drzemki w ciągu dnia, chociaż jest z tym różnie. Bywało, że po kąpaniu 4 godziny pospał, a potem zjadł i dalej spał. Wcześniej budził się co 3 godziny, bo był głodny. Wypija 180 ml mleka i 2 razy dodaję mu 2 miarki kaszki. Proszę o poradę. Dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam ;)

Zachęcam do uregulowania rytmu spania oraz w ogóle rytmu dnia. Pewne powtarzające się czynności wprowadzają porządek, ale również pozwalają dziecku przyzwyczaić się do schematu dającego poczucie bezpieczeństwa i spokój. Niestety, może to wcale nie wpłynie na mniejszą liczbę wybudzeń w nocy, które - jak wynika z listu - związane są z zaspokojeniem głodu malucha ;) Dziecko ma prawo budzić się i jeść na żądanie, dlatego jeśli nie ma przeciwskazań medycznych, warto karmić malucha :)

Pozdrawiam