Mój 9-miesięczny synek płacze podczas spacerów: jak go uspokoić?

Synek ma 9 m-cy i płacze na spacerach. Chyba wcześniej nikt z nim nie wychodził. Uspokaja się po wzięciu go na ręce. Jeździ przodem do mnie, bo nic innego nie wchodzi w rachubę. Mówię do niego, dostaje pić, wychodzimy, dopiero jak zje, ale to nie pomaga. Ma zawieszoną zabawkę, ale na rękach rękawiczki. Zresztą zainteresowanie zabawką jest chwilowe. Czasami przyśnie na 20-30 minut, ale potem i tak jest histeria. Próbuję go wyciągać i uspokajać, ale jak go włożę z powrotem, to znowu płacze. Podobnie jest z jazdą w samochodzie w foteliku. Co jeszcze mogę zrobić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam ;)

Trudno powiedzieć, co jest przyczyną takiego zachowania dziecka. Najprawdopodobniej związane jest ono z przybywaniem w "czymś" ( fotelik, wózek) lub miejscem (poza domem). Wydaje mi się, że jednak chodzi o wózek i fotelik, jeśli pojawia się, to tylko w takich sytuacjach. Zachęcam do spróbowania wkładania dziecka do wózeczka w domu i kołysania go w nim, bawienia się z nim, gdy siedzi ono w wózku, mówienia do niego. To samo można przetestować z fotelikiem samochodowym, czyli wsadzamy dziecko do fotelika i bawimy się z nim, oglądamy książeczki, mówimy do niego :) Jeśli maluszek nie płacze, to może wskazywać, że zachowanie na dworze może mieć inną przyczynę i warto wówczas malucha poobserwować :) Dobrze byłoby móc wystawiać dziecko w wózku na taras albo balkon, zanim wyjedzie się z nim na dłuższy spacer ;)

Zachowanie dziecka może mieć też związek z wyjściem z domu i dobiegającymi do dziecka bodźcami (kołysanie, hałas). Proszę spróbować poobserwować maluszka i dać znać ;) albo umówić się na spotkanie z psychologiem dziecięcym, który poobserwuje dziecko i widząc jego reakcje, zastosuje najlepsze metody, aby opanować płacz i krzyki ;)

Pozdrawiam