Mój mąż się masturbuje

Dzień dobry, mój problem to masturbacja mojego męża. Należę do osób bardzo spostrzegawczych i to może moje przekleństwo. Od paru dni bacznie zaczęłam obserwować mojego męża, jego zachowanie wzbudzało coraz to większe moje zainteresowanie. Otóż zaczął się zamykać w pokoju, kiedy siedział przed komputerem, kiedy wchodziłam szybko zmieniał stronę w internecie. Jestem bardzo dociekliwa, więc zaczęłam go podglądać przez dziurkę od klucza i to co wczoraj zobaczyłam wbiło mnie w ścianę, po prostu siedział przed tym przeklętym komputerem i się masturbował, oglądając jakiś film porno. Nie wiem, co mam o tym myśleć, co mam zrobić, jak mam z nim o tym porozmawiać. Proszę pomóżcie mi to zrozumieć, bo inaczej to moja głowa pęknie od domysłów i przypuszczeń.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Zachowanie męża być może nie jest dla Pani łatwe do zaakceptowania, ale nie jest to nic nieprawidłowego. Wielu mężczyzn masturbuje się będąc jednocześnie w szczęśliwych i satysfakcjonujących seksualnie związkach. Mężczyźni mają inne libido niż kobiety, co często wiąże się z ich zwiększonym napięciem seksualnym.

Ważne jest, aby masturbacja nie stała się rutyną lub czymś zamiast seksu. Warto poruszyć ten temat, gdyż dotyczy on bardzo ważnej sfery między partnerami.
Im szybciej zdobędzie się Pani na rozmowę tym lepiej. Należy szczerze o tym porozmawiać, powiedzieć o swoich obawach. Warto też zapytać partnera o jego punkt widzenia jeżeli chodzi o seks. Być może zmieniły się jego potrzeby lub chciałby, aby do zbliżeń dochodziło częściej, a nie wie jak o tym powiedzieć.

Jeżeli jednak sytuacji nie uda się rozwiązać, warto udać się do seksuologa.

Pozdrawiam!