Mój mąż stracił przytomność na ulicy

Witam. Wczorajszy wieczór to był koszmar... Wracaliśmy z mężem z wieczornego spaceru z psem, gdy nagle mąż, ni stąd, ni zowąd, przewrócił się na chodniku. Pierwsza moja myś l- wygłupia się... ale gdy zobaczyłam go nieprzytomnego, leżącego, z nosem zalanym krwią, przestraszyłam się nie na żarty. Oczy miał otwarte, zęby zaciśnięte i głośno nabierał powietrza, jakby nie mógł oddychać. Przewróciłam go na bok, żeby krew nie nalała się do jamy ustnej i objawy zaczęły ustępować. Potem był taki moment, że zaczął chrapać, jakby po prostu zasnął na chodniku. Po chwili się ocknął i wtedy dojechało pogotowie. Sytuacja taka zdarzyła się już drugi raz, pierwszy taki atak był w zeszłym roku o podobnej porze roku, przełom lutego i marca. Wtedy podczas utraty przytomności dostał drgawek, więc lekarze podejrzewali padaczkę. Po tomografii okazało się jednak, że wszystko jest OK i winne było zmęczenie. Dodam, że przed wczorajszym zdarzeniem mąż bardzo mało spał, był zmęczony i na dodatek mało jadł. W szpitalu wykonano podstawowe badania krwi, EKG i też wszystko było w porządku. Mąż wrócił do domu, jednak ja bardzo się martwię, co gdyby do utraty przytomności doszło podczas jazdy samochodem lub gdy byłby sam? Nie wiemy do jakiego lekarza zwrócić się o pomoc. Czy takie objawy mogą być skutkiem zmęczenia???
ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Trudno jest odpowiedzieć na takie pytanie, nie badając pacjenta i nie widząc jego wyników badań dodatkowych.

Istnieje wiele możliwych przyczyn omdleń, od neurologicznych (np. padaczka), poprzez kardiologiczne (np. zaburzenia rytmu serca) do metabolicznych (np. hypoglikemia, tj. niedocukrzenie).

Wynikające z Pani relacji objawy powinny być diagnozowane. Proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego (z wszystkimi kartami wypisowymi ze szpitali), który albo rozpocznie diagnostykę w trybie ambulatoryjnym, albo skieruje męża do szpitala.