Mój partner nie chce się ze mną kochać

Ostatnio kochamy sie tylko raz kiedy sie widzimy potem robi wymówki wcześniej tego nie bylo. Na początku myslalam ze to przez alkohol bo spozywa go sporo teraz mam wrażenie ze kogoś ma lub juz po prostu nie chce tego robić ze mna pytam go o to ale on nigdy nie chce o tym rozmawiać nie wiem jak mam dotrzeć do tego jaka jest prawda.
ponad rok temu

Dzień dobry.
Brak chęci do seksu może wynikać z nadmiernego spożywania alkoholu. Napisała Pani, że partner spożywa go „sporo”, a to mało precyzyjna informacja, trudno więc powiedzieć, czy w tym przypadku przyczyną jest alkohol.
Nie ma chyba innej możliwości, jak tylko podejmować próby podjęcia rozmowy na temat nie tyle braku chęci do współżycia Pani partnera, ile na temat zmiany jego stosunku do Pani. Nie można również bagatelizować nadmiernego picia alkoholu przez Pani partnera, które może mieć negatywny wpływ nie tylko na jakość życia seksualnego, ale na jakość życia w ogóle.
Pozdrawiam.

Każdy ze wspomnianych przez Panią powodów może być prawdą. Do tego dochodzić mogą jeszcze stres i problemy ze zdrowiem. Za seks odpowiedzialna jest także jakość związku między Wami.
Czasem najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze - mogłaby Pani poprosić go o rozmowę, w której opowie Pani o swoich uczuciach związanych z obecną sytuacją. Może Pani powiedzieć mu, jak bardzo brakuje Pani bycia z nim blisko i wspólnych intymnych chwil, jak bardzo martwi Panią i niepokoi ich brak i to co się za tym kryje. Może Pani wprost wyrazić swoją potrzebę zrozumienia tej sytuacji. Jeżeli partnerowi na Pani zależy, zrozumie co Pani przeżywa i udzieli potrzebnych Pani wyjaśnień.
Oczywiście, w przypadku zdrady, trudno spodziewać się przyznania do niej.

Witaj
Wiele kobiet reaguje tak jak ty na początku, ale nie zmuszaj go do zwierzeń, tylko zaproponuj aby sam znalazł pomoc i o ile jest to problem po jego stronie, to dyskretnie możesz wspomnieć o pomocy seksuologa, bo się o niego martwisz. Może sam znaleźć adres w internecie i zapytać lub udać się do wybranego seksuologa w najbliższej miejscowości. Jest też druga sprawa - jego problemy mogą wiązać się z nadużywaniem alkoholu i tu też potrzebna jest porada u specjalisty. Pozdrawiam