Mój tata miał depresję, ja też ją mam

Mój tata miał depresję i popełnił samobójstwo. Mam 45 lat i też mam depresję. Nic mi się nie chce, mam ogromne problemy z koncentracją i nie mogę się skupić w pracy i w domu. Sprawdzam siebie jak tylko mogę, ale i tak popełniam błędy. Zawsze mam jakiś problem, przejmuję się wszystkim. To trwa już od paru lat, ale teraz jestem już wykończona. Unikam ludzi i tracę już kontakt z najbliższymi. Julia

Witam Panią!

Namawiałabym Panią do umówienia się na wizytę do lekarza psychiatry oraz do psychoterapeuty. Jak sama Pani zauważyła, nieleczona depresja się nasila i powoduje coraz większe upośledzenie funkcjonowania. Najbardziej skuteczne oraz najszybsze efekty w leczeniu depresji przynosi leczenie łączone, czyli farmakoterapia połączona z psychoterapią, najlepiej poznawczo-behawioralną.

Proszę się nie poddawać, tylko dać sobie szansę na wyzdrowienie. Depresja jest bardzo powszechną chorobą, tym samym jedną z najczęstszych przyczyn zgłaszania się do specjalistów. Ale dzięki temu jej leczenie jest coraz skuteczniejsze.

Pozdrawiam.