Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Moja 15-miesięczna córeczka budzi się w nocy

Witam serdecznie.

Moja córeczka od początku cały czas wybudza się w nocy. Wybudza się różnie, raz z płaczem, czasami bez niego, czasami jak się obudzi, to przechodzi do naszego łóżka, lecz jest to dość uciążliwe dla nas obojga. W ciągu dnia śpi 2,5 h. Pory dnia, kiedy idzie spać, staramy się się pilnować. Kładziemy ją spać w przedziale 21:00-21:30, wybudzanie następuje w godzinach 2:00-4:00. Po wybudzaniu zdarza się, że ciężko jest ją ponownie położyć spać. Nie wiemy, co dalej, czy jest to dość poważny problem z tym wybudzaniem się skoro dziecko już powinno przesypiać całą noc? Zaznaczam, że śpi w swoim łóżeczku obok nas.

KOBIETA, 1 LAT ponad rok temu

Odbijanie powietrza po karmieniu piersi

Kiedy dziecko po karmieniu piersią będzie już najedzone, powinniśmy doprowadzić do tego, by mu się odbiło. Jak to zrobić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania

Droga Pani!

Jest wiele przyczyn problemów ze snem u dzieci. Opisywane przez Panią zachowanie nie wskazuje raczej, żeby czynnikiem powodującym wybudzanie się Pani córki była jakaś konkretna choroba. Jest to raczej związane z psychiką dziecka, z przyzwyczajeniami. Jak Pani napisała, dziewczynka od zawsze wybudza się w nocy. Rozumiem, że za każdym razem gdy to się działo, Pani była przy tym i reagowała np. przytulaniem itp. Oczywiście to bardzo dobre zachowanie, naturalne i prawidłowe. Jednak możliwe, że dla córeczki jest to w tej chwili pewien nawyk. Dziecko z natury szuka ochrony w ramionach rodziców. W Państwu szuka oparcia, gdy się czegoś boi. Myślę, że wybudzenia z płaczem związane są bądź z koszmarami, bądź ze strachem jaki ogarnia Państwa córeczkę, gdy budzi się sama.

Prawdopodbnie trudno będzie ją od tego odzwyczaić. Nie jestem psychologiem dziecięcym dlatego ciężko mi Państwu radzić jak w tej sytuacji postąpić. Warto byłoby się zgłosić do takiego specjalisty i prosić go o pomoc.

Wcześniej jednak proszę zgłosić się do swojego lekarza pediatry, który po niezbędnym zbadaniu dziecka i dokładnym zebraniu wywiadu, wykluczy bądź ewentualnie rozpozna i wdroży leczenie konkretnej przyczyny.

Podsumowując, chcę Państwa uspokoić. Nie doszukiwałbym się dużego problemu w zachowaniu Państwa córki. Nie jest to na pewno żaden rodzaj nadpobudliwości. Proszę być cierpliwym.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Lekarz w Szpitalu Praskim pw. Przemienienia Pańskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy