Moja 3-miesięczna córeczka jest niespokojna i często płacze - czy są to objawy jakiejś choroby?

Witam, moja 3-miesięczna córcia bardzo często płacze, śpi niespokojnie i budzi się za każdym razem z płaczem. Jeszcze nie zdąży otworzyć oczu, a już płacze, Wieczorami, praktycznie przez całą noc, bardzo się wije na boki i kopie nóżkami (karmiona jest bebilonem pepti - ponieważ ma skazę białkową, karmiliśmy ją nutramigenem, ale nie mogła po nim zrobić kupki, po bebilonie było lepiej, ale teraz znów to samo: robi kupkę raz na 2 dni i bardzo się męczy). Objawy te nasilają się rano. Wieczorem ma najprawdopodobniej kolki zawsze godzinę po kąpieli. Na buźce ma uczulenie. Byłyśmy już raz w szpitalu, ale USG nic nie wykazało, mocz też miała w porządku. Cały dzień jest strasznie nerwowa i nie pozwala się odłożyć do wózka, śpi po kilkanaście minut, góra godzinę i budzi się z płaczem. Czy to objawy jakiejś choroby, czy po prostu kolki i co z tą kupką - czy powinno mnie to niepokoić? Córka je co 3 godz. po 120 ml, a kupki jest zazwyczaj bardzo mało. Tak już od 2 mies.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie ;)

Domyślam się, że sytuacja Panią bardzo niepokoi. Maluszek najprawdopodobniej jest uczulony na białko mleka krowiego i stąd te objawy: nerwowość, kolki, skaza na policzkach. Zachęcam Panią do rozmowy z pediatrą, np. na temat zastąpienia mleka spożywanego przez dziecko mlekiem sojowym oraz o skierowanie do alergologa, który powinien postarać się pomóc. Sposobem, który znam i jest sprawdzony, może być robienie okładów na brzuszek z nagrzanej pieluszki tetrowej lub flanelowej (można użyć żelazka, tylko proszę pamiętać, aby materiał nie był gorący).

Pozdrawiam