Moja 3-miesięczna córka nie śpi w nocy

Witam!

Moja córeczka do ukończenia 3 miesiąca budziła się na karmienie nocne (karmię piersią) o 4 i o 7 rano (kładła się spać koło 21). Od tygodnia wstaje w nocy, co godzinę począwszy od północy, i około 5 już nie zasypia. Czy dzieje się z nią coś niepokojącego (czytałam, że może to być ząbkowanie, ale czy to nie za wcześnie?) Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Zapewne nie ma powodu do niepokoju. Niemowlęta mają to do siebie, że potrafią zmieniać swoje przyzwyczajenia odnośnie snu bardzo często i nie zawsze idzie to w parze z naszym rytmem dobowym. Rzeczywiście najczęstszą przyczyną problemów ze snem niemowlęcia jest ząbkowanie - o ile wydaje się, że jest na to za wcześnie, to istnieje taka możliwość.

Proponuję zgłosić się z córeczką do lekarza pediatry/rodzinnego w celu dokładnego zbadania. Należy tak postępować w każdym przypadku, gdy coś nas w zachowaniu niemowlęcia zaniepokoi. To bardzo ważne.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.