Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Moja 5-miesięczna córka nie chce spać w nocy: czy są powody do niepokoju?

Moja prawie 5-miesięczna córka nie chce spać w nocy, choć do tej pory przesypiała całą noc, wstając raz lub dwa razy na karmienie. Teraz budzi się co pół godziny, częściej jest głodna i marudzi, a od godz. 4 rano już nie śpi. Ząbki jeszcze nie wychodzą, więc nie sądzę, że to mogłoby być przyczyną. W dzień mała śpi 3 razy po pół godziny, ale przez cały dzień niewiele je. Proszę o radę. Dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Zasady szczepień - co musisz wiedzieć?

Choć szczepienia są bardzo ważne dla zdrowia, to igła i strzykawka wywołują krzyk oraz płacz u każdego małego dziecka. Nie powinno to zniechęcać do poddawania szczepieniu swoich pociech. Każdy rodzic powinien dostosować się do podstawowych zasad przeprowadzenia szczepienia, które zostały zaprezentowane w materiale filmowym.

Witam ;)

Dzieci rozwijają się według określonego rytmu, lecz warto pamiętać, że każde dziecko rozwija się indywidualnie i w taki sam sposób realizuje własne potrzeby: jedzenia, picia, snu i inne. Najprawdopodobniej Pani córeczka nie potrzebuje zbyt wiele snu i może być to tylko okres przejściowy, albo taki jest urok dziecka, że nie jest śpiochem :)

Najlepiej będzie odsypiać zarwane noce i poranki, a w nocy starać się dziecko nakarmić i wyciszyć, nie mówiąc zbyt wiele do niego i starając się nie okazywać zbyt dużo emocji.

Pozdrawiam

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy