Moja 7-miesięczna córeczka ma alergię. Jakie są przyczyny?

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyników krwi mojej 7-miesiecznej córki. Byłam z wynikami u lekarza pediatry z prośbą o fachową interpretację, gdyż z wyników widać, że coś jest nie tak, a od 5. miesięcy borykam się z problemem alergologicznym dziecka. Mała ma wysypke na ciele, która ją swędzi. Niestety jedyną odpowiedź jaką uzyskałam, było podanie powodu wysokiej temperatury, którą ma mała (30 stopni C). Ob-odczyn biernackiego - 4 WBC-13,48 RBC-4,41 HGB-11,66 HCT-33,54 MCV-76,14 MCH-26,48 MCHC- 34,78 RDW-10,83 PLT-538,30 MPV-6,42
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Podane wyniki badań morfologii krwi są w pełni prawidłowe dla wieku dziecka. Niepokój wynika w takich sytuacjach najczęściej z tego, że laboratoria podają na wynikach normy dla ludzi dorosłych, a nie dla wieku i płci dziecka. W tym czasie życia u dzieci występuje tzw. fizjologiczna niedokrwistość. Liczba białych krwinek może być względnie podwyższona. Podane objawy alergiczne mogą na to wpływać. Proponuję zgłosić się z dzieckiem do alergologa lub dermatologa w celu zbadania i wdrożenia odpowiedniego postępowania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.