Moja 9-miesięczna córeczka budzi się za każdym razem z płaczem

Witam serdecznie. Moja 9-miesięczna córeczka budzi się za każdym razem z płaczem. Jej drzemki trwają zawsze 0,5 h, po czym mała krzyczy jak opętana dopóki nie zobaczy mamy albo taty. Dziewczynka jest pogodnym dzieckiem, dużo się śmieje i ma ogrom energii. Czy powodem płaczu po przebudzeniu jest brak obecności bliskiej osoby? I czy 2 drzemki 0,5-godzinne są normalne dla niemowlaka w tym wieku? Zaznaczam, że w nocy przesypia 10-11 h. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Dzieci bardzo indywidualnie realizują potrzebę snu, pomimo pewnych norm rozwojowych. Myślę, że nie ma niczego niepokojącego w długości drzemek w ciągu dnia, zważywszy, że dziecko bardzo długo śpi w nocy:)

Najprawdopodobniej, wnioskując z listu, krzyk dziecka po wzbudzeniu może mieć charakter kontaktu z Państwem, być pewnym sygnałem, że skończyła się drzemka i wskazana obecność mamy lub taty:)

Może warto bawić się z maluszkiem w imitowanie sylab, powtarzanie słów: mama, tata, itp. i po przebudzeniu córeczki  i w innych sytuacjach kiedy domaga się kontaktu z Państwem uczyć ją, żeby wołała Was:)

Pozdrawiam