Moja córka ma tiki nerwowe: czy to objaw choroby?

Witam, moja córka ma 3,5 miesiąca, od kilku dni zauważyłam na jej twarzy coś przypominającego tiki nerwowe, raz skoczy jej warga, raz policzek, raz powieka. Zdarza się to z obu stron twarzy, nie cały czas ani nie seriami, ale na pewno kilka, kilkanaście razy dziennie. Chciałabym zapytać, czy to objaw jakiejś choroby, czy może po prostu nierozwinięty jeszcze układ nerwowy. Córka urodziła się w 38. tygodniu ciąży, 10 punktów, rozwija się prawidłowo. Serdecznie dziękuję za pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Zachęcam do spotkania i rozmowy najpierw z pediatrą, a później z neurologiem dziecięcym, który pozwoli ocenić, czy tiki mogą się zdarzać w tym wieku czy są przejawem jakiejś choroby. Proszę nie zwlekać z konsultacją lekarską, ponieważ szybsze zdiagnozowanie pozwoli przede wszystkim podjąć konkretne działania zmierzające do zmiany zachowania oraz na pewno zmniejszy niepokój rodziców.

Pozdrawiam