Moja córka nie przesypia nocy: Co robić?

Witam. Moja córka ma 20 miesięcy, nie przesypia nocy, często się budzi krzycząc "nie ma mamy" albo "nie". Nie może potem zasnąć, mimo że przy niej jestem. Często też przebudza się bez krzyku, ale za to mruczy coś w rodzaju "hmmmm", a ostatnio doszło do tego jeszcze zgrzytanie zębami. Zauważyłam, że jadąc autem też mruczy. W domu są czasem kłótnie, a niedawno córka była tydzień w szpitalu. Cały czas ktoś z rodziny był przy niej, nie zostawała sama. Poza tym boi się dzieci, nie chce się z nimi bawić, ciągle domaga się noszenia na rękach. Proszę o radę, bo nie wiem jak pomóc dziecku. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Dziecko jest jeszcze małe i wieku, w którym obecność mamy jest bardzo ważna. Zachęcam Państwa do spotkania z psychologiem dziecięcym, aby poznać potrzeby rozwojowe dziecka, typowe zachowania i przejawiane lęki, bo łatwiej będzie Wam radzić sobie z zachowaniami córeczki.

Dziewczynka najprawdopodobniej mocno przeżywa emocje i sytuacje, które pozornie są oczywiste i zrozumiałe, choć dla dziecka stanowią niewyobrażalny dramat. Być może córeczka źle znosi rozstania z mamą i stąd ten niepokój w nocy. Zgrzytanie zębami może mieć podłoże emocjonalne i dobrze podjąć działania zmierzające do wygaszenia tego zachowania.

Pozdrawiam