Moja masa ciała jest prawidłowa, chcę jedynie wyszczuplić sylwetkę. Co robić?

Mam 12 lat, 159 cm i ważę 50 kg. Wiem, że masa jest prawidłowa, dlatego nie chcę jej zrzucać, chcę jedynie zgubić brzuch. Mam 74 cm w pasie, to bardzo dużo. Proszę o jakiś tygodniowy jadłospis, żebym mogła trochę zrzucić sadła. Chcę też zgubić tłuszcz z ud i pupy. Proszę też o jakieś ćwiczenia. 1-2 razy w tygodniu jeżdżę konno, w wakacje prawie codziennie. Na wf-ie ćwiczę regularnie, chodzę na treningi, ćwiczę brzuszki w domu i nic to nie daje. Pomocy!

12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 19,84, a wartość ta odniesiona do siatki centylowej mieści się w granicach normy. Nie musisz i nie powinnaś się odchudzać. Zamiast tygodniowego jadłospisu lepsze będą wskazówki do stosowania na co dzień:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia (pod linkiem tym, dostępna jest Piramida Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży).

Jeśli chodzi o sylwetkę - wymodelujesz ją poprzez aktywność fizyczną:
zapraszam na http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia W materiałach video znajdziesz ćwiczenia z podziałem na kształtowanie poszczególnych partii ciała. Najlepiej, abyś rodzaj treningów dobrała w porozumieniu z nauczycielem wf-u.

Pozdrawiam Cię ciepło

PS Pamiętaj, że pozostajesz pod opieką rodziców - to z nimi powinnaś konsultować wszystkie decyzje.