Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Moja roczna córka często budzi się w nocy

Witam. Moja żywa i energiczna roczna córka jeszcze nigdy nie przespała całej nocy. Nigdy się tym za bardzo nie martwiłam, ale teraz jestem już bardzo zmęczona tymi pobudkami. Usypiam małą ok.20, wcześniej jest kąpiel (kapię małą co 2 dzień), potem ubieram ją w piżamkę, daję mleko i kładę do łóżeczka. W ciągu 10 min. mała zasypia. I od tego momentu budzi się co godzinę i tak do 3-4, potem śpi 2-3 godz. Znów pobudka i o 8-9 wstaje. Gdy się przebudzi, daję jej smoczek, a jak to nie pomaga, to dostaje wodę. Nie je już w nocy mleka, staram się, żeby w pokoju nie było za ciepło, ale to nic nie pomaga. Dodam, że mała ma już 8 ząbków, więc chyba to nie od ząbków, w domu jest spokojna atmosfera. Bardzo proszę o pomoc!!!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Wiązanie chusty - kołyska w koali

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wykonać wiązanie kołyska w koali.

Witam;)

Dzieci, niestety dla rodziców, różnie realizują potrzebę snu. Niektóre maluszki potrafią przespać, jeszcze w tym wieku sporą część nocy, inne budzą się  często i śpią niespokojnie mimo, że nie przejawiają żadnych niepokojących symptomów. Zachęcam do odsypiania zarwanych nocy, uzbrojenia się w cierpliwość - nic nie trwa wiecznie! - nawet takie niespokojne zasypianie i budzenie się w nocy;)

Dobrze jest również zacząć stosować masaże, np. jako rytuał po kąpieli i przed snem. Masowanie całego ciała, mówienie do dziecka może sprawić, że zmniejszy się wewnętrzny niepokój maluszka, poprawi się nastrój co może pozytywnie wpłynąć na sen;)

Pozdrawiam

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy