Moja żona woli mieszkać ze swoją matką niż ze mną

Witam.Mam problem z zona ,ktora wybrala zycie z matka swoja niz zemnm.Matka bawila nam corke,dochodzilo do knfliktow miedzy mnom a tesciowa.Uslyszalem od zony jak ci sie mja matka tu nie podoba i ci nie odpowiada to wypier.trwa to ponad rok z mamusia mieszka i utrudnia mi kontakt z corka.
ponad rok temu

Witam Pana
Podał Pan bardzo mało informacji. Nie widomo, jakie były Pana relacje z żoną, czy wcześniej dochodziło między wami do różnych konfliktów (nie tylko dotyczących relacji z teściową). Jeśli tak, to teściowa nie była głównym powodem waszej separacji. Prawdopodobnie pojawił się u was kryzys małżeński, na który zabrakło prawidłowej reakcji z waszej strony. Powinien Pan zaproponować żonie konsultacje u psychoterapeuty czyli terapie małżeńską.
Pozdrawiam

Warto, żeby Pan sobie odpowiedział na pytanie czego Pan oczekuje oz żony? Jak by miał wyglądać Państwa związek? Czego oczekuje od Pana żona? Jak ona sobie to wyobraża? Potrzebują Państwo szczerej rozmowy, która to wszystko wyjaśnić i pozwoli Państwu na nowo zdefiniować swój związek, określić obowiązki, zasady, wartości. Przypomnieć sobie tez to wszystko co łączy, co Państwo razem lubią, za co się kochają itp.
Podobne problemy często wynikają z niejasnej komunikacji lub braku komunikacji, która powoduje nawarstwianie się napięć, konfliktów, pretensji, niespełnianych potrzeb i oczekiwań.