Moje 13-miesięczne bliźniaki budzą się w nocy

Witam jestem mamą 13 miesięcznych bliźniaków, które budzą się w nocy prawie co chwilę już od jakichś 5, 6 miesięcy. Wcześniej jakoś przesypiali i budzili się co 3, 4 godzinki na jedzenie i picie. Zdarzało im się przesypianie nawet kilku ładnych godzin do 3, 4 w nocy, ale od dłuższego czasu jest koszmar. Teraz podaje im w nocy picie, mleko zagęszczone kaszką dostają na kolację i gdzieś około 4 w nocy, bo się domagają, czasem nawet i o 3. Próbowałam już różnych sposobów dawałam mleko w nocy kilka razy, ale nawet nie chcieli butelki do buzi, ale picie owszem tak. Dostają herbatkę lekko osłodzoną. Nie wiem, może za mało jedzenia dostają, może powinnam im podawać zamiast herbaty wodę. Nie mam pojęcia jaka może być przyczyna. Staram się, żeby w domu była odpowiednia wilgotność, nie za ciepło, ale nic nie pomaga. Dodam, że dzieciaki śpią w łóżeczkach od 4 miesiąca. Biorę ich czasem do siebie, kiedy już nie mam siły wstawać do nich. Proszę pomóżcie.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Zachęcam Panią do spotkania z psychologiem dziecięcym, który pozwoli zrozumieć indywidualne potrzeby maluszków i dostosuje zasady postępowania do tej konkretnej sytuacji:) W przypadku bliźniąt zdarza się, że jedno wybudza drugie i wówczas trudno sobie poradzić samemu:)

Zachęcam Panią również do wprowadzenia w dziennej diecie pokarmów stałych i takich, które wymagają gryzienia i żucia, co korzystnie wpłynie na rozwój aparatów artykulacyjnych, zapotrzebowanie na nowe smaki i zapełni brzuszki pokarmem, który wymaga dłuższego karmienia, co niewątpliwie zmniejszy wybudzanie się na jedzenie w ciągu nocy:)

Jeżeli maluszki są mocno pobudzone i niespokojne warto zrobić również kontrolne badanie morfologiczne, ponieważ niski poziom hemoglobiny przejawia się właśnie w ten sposób: niepokój, rozdrażnienie:)

Pozdrawiam