Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Moje dziecko boi się jeść

Mój 7-letni synek boi się próbować nowe potrawy. Je jedno i to samo, czyli: mleko, kanapki z serem żółtym, fasolka szparagowa, kopytka, pierogi z truskawkami, kotlety, frytki, hot-dogi, makarony. Ma wstręt do wszystkich zup oprócz rosołu. Potrafi przesiedzieć nad talerzem godzinę i nie może nic spróbować nowego, nawet jeśli potrawa składa się z produktów, które lubi. Ciągle powtarza, że się boi, że coś mu mówi, żeby nie jadł. Jeśli na talerzu jest kotlet schabowy i nowa sałatka, nie zje nawet kotleta, którego lubi. Muszę dać mu nowego.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Witam:)

Zastanawiam się  od jak dawna Pani synek zachowuje się  tak właśnie przy jedzeniu? Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u psychologa, a później u psychiatry, ponieważ najprawdopodobniej dziecko przejawia silne zachowania lękowe i należy jak najszybciej odjąć terapię.

Zachęcam do szybkiego działania, ponieważ lęk dziecka może się pogłębiać np. poprzez wzmacnianie go choćby nie podawaniem zup, "wymianą jedzenia" itd. Niestety nie jest to prosta zależność i wymaga uważnej obserwacji fachowców, którzy na pewno pozwolą zrozumieć zachowanie dziecka oraz podjąć skuteczne działanie zmierzające do jego zmiany;)

Pozdrawiam

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy