Moje dziecko jest ciągle głodne. Co zrobić, aby spokojnie przespało noc i budziło się rzadziej?

Witam serdecznie! Bywało, że mój 4,5-miesięczny synek Jakub budził się w nocy tylko raz na karmienie. Od tygodnia budzi się regularnie, co dwie godziny i chce jeść. Karmię go piersią. Jedno karmienie zastępuję mlekiem proszkowym zagęszczonym kleikiem kukurydzianym, niestety i to nie pomaga. Co mam robić, by dziecko budziło się rzadziej? Z góry bardzo dziękuję za fachową odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Zapotrzebowanie na sen i realizacja tej potrzeby nie jest taka sama u wszystkich dzieci:)

Domyślam się, że wyeliminowała już Pani wszystkie inne możliwe przyczyny budzenia się maluszka, tj. suchość w pomieszczeniu lub zbyt wysoka temperatura, co może skutecznie wpływać na wybudzanie się dziecka ze snu. Wówczas dziecko może budzić się i odczuwać przegrzanie lub pragnienie.

Jeśli faktycznie dziecko wybudza się na karmienie, to proponuję skonsultować sposób karmienia z pediatrą, być może konieczne okaże się włączenie częstszego karmienia butelką - mlekiem proszkowym i kaszką.

Pozdrawiam!