Moje dziecko jest nadpobudliwe. Co robić?

Mam problem z wychowaniem mojej trzyletniej córki. Jest nadpobudliwa, nie słucha, gdy do niej mówię. Nie potrafi mówić (co najbardziej mnie dręczy). Gdy jej coś nie odpowiada zaczyna bić pięściami po fotelu. Nie wiem jak mam już reagować, bo nic nie pomaga. Nie reaguje na to, co do niej mówię. Nie chcę jej bić, ale czasem ja już psychicznie nie wytrzymuję. Nie wiem, gdzie i do kogo się z tym zgłosić.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy serdecznie!

Wychowanie dziecka nadpobudliwego wymaga nauczenia się i wdrożenia wielu metod wychowawczych niemalże od dnia narodzin dziecka. Nie są to żadne specyficzne metody, jednak wymagają sporo wiedzy i doświadczenia. Dziecko nadpobudliwe wymaga bowiem bycia wychowywanym od samego początku.

Zachęcamy Panią do zapisania się na warsztaty dla rodziców dzieci z ADHD. Takie warsztaty wyposażą Panią w konkretne metody wychowawcze oraz dadzą Pani możliwość porozmawiania z innymi rodzicami, którzy mają podobne problemy. Wymiana doświadczeń jest bardzo cenna.

Polecamy również by skontaktowała się Pani z psychologiem z najbliższej poradni, który oceni rozwój dziecka i potencjalną przyczynę nadpobudliwości.