Moje dziecko od kilku miesięcy budzi się co 20 minut

Mam prawie 16-miesięczną córeczkę. W dzień śpi zazwyczaj godzinę. Natomiast w nocy ładnie zasypia, bez problemów. Budzi się tak do 23 ze dwa lub trzy razy - zwykle chce pić (chodzi spać około 19-tej), ale potem makabra. Budzi się nawet co 20-minut. Siada i płacze. Daje się łatwo z powrotem położyć, ale sytuacja powtarza się aż do rana. W tej chwili wychodzi jej ostatni mleczak i pokazuje, że boli. Ale też nawet czopek przeciwbólowy nie pomaga, bo mała i tak się wtedy budzi. Nie wiem czy to istotne, ale ona dużo pije i w nocy trzeba ją zwykle przewinąć.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Zachowanie dziecka niestety jest niepokojące i wymaga uwagi przede wszystkim pediatry, który może zlecić kontrolne badania morfologiczne oraz neurologa dziecięcego, który oceni rozwój układu nerwowego. Nie wspomina Pani o zabawach z dzieckiem, czasie spędzonym z dzieckiem w ciągu dnia, o tym, czy maluszek pozostaje pod opieką Pani czy innych osób np. niani? Może na zachowanie dziecka mają wpływ zdarzenia, który miały miejsce w ciągu dnia?

Trudno powiedzieć, dlatego warto najpierw wykluczyć podłoże medyczne zachowania, aby jeśli nie nastąpi poprawa szukać przyczyn dalej:)

Pozdrawiam