Lękliwe dziecko - do jakiego lekarza powinnam się udać?

Mój synek niedługo skończy 3 latka, nie mówi prawie nic, sporadycznie powie: „mama” albo „baba” i tylko niezrozumiale po swojemu. Martwi mnie to, że boi się prawie wszystkiego, począwszy od miksera do lokówki, a nawet, gdy szczotką chcę omieść ściany. Uwielbia wszystko, co się kręci i telewizję, ale gdy coś ogląda, to strasznie przy tym napina mięśnie rąk i nóg, a także mięśnie karku. Bardzo się martwię i nie wiem do jakiego lekarza się udać.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Zachęcam do wizyty u neurologa dziecięcego oraz u psychologa dziecięcego posiadającego doświadczenie z diagnozowaniu zaburzeń rozwojowych. Zachowania dziecka mogą wskazywać na autyzm, choć naprawdę jest to bardzo trudno jednoznacznie potwierdzić, mając tak niewiele o nim informacji.

Proszę nie martwić się, tylko podjąć działanie i proszę pamiętać, że im szybsza diagnoza tym szybciej podjęta zostanie terapia i szanse rozwojowe dziecka zwiększą się;)

Pozdrawiam

warto skonsultować się z neurologiem, psychologiem, pomocny może być też specjalista integracji sensorycznej, być może dziecko cierpi z powodu nadwrażliwości słuchowej.Pozdrawiam