Moje dziecko jest strasznie nerwowe: Co mam zrobić?

Witam. Mam taki problem, mój synek, który ma 13 miesięcy jest strasznie nerwowy, potrafi rzucać się na ziemię, walić głową w ścianę, wykręcać się na podłodze przy czym strasznie krzyczy. Wystarczy, że powiem słowo NIE jeśli on coś chce, a mu na to nie pozwolę to zaczyna się łapać za głowę (tak jakby za uszy) lub łapie się za buzie i zaczyna krzyczeć lub od razu rzuca się na podłogę i się wykręca. Nawet jeśli zaczyna coś robić, na przykład na złość wyłącza telewizor i dostanie klapsa, to znowu to zrobi. Nie reaguje na to, że krzyknę, że go przesunę czy posadzę w innym miejscu. Zazwyczaj jest płacz i znowu zrobi to samo, patrząc na mnie, chociaż wie, że nie wolno. W nocy jest podobnie, jeszcze ani razu nie przespałam całej nocy. Budzi się co chwile, krzyczy wykręca, strzela fochy i płacze, tak co chwilę wstaje o 6 rano. Wszystko musi być po jego myśli. Nic nie umiem zrobić, bo nie można go spuścić z oka, zabawkami się nie bawi, tylko wszystkim rzuca i niszczy. Błagam o pomoc, już nie wiem co robić? Z góry serdecznie dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Z przykrością muszę stwierdzić, że Pani metody wychowawcze nie sprawdzają się i nawet utrwalają nieprawidłowe reakcje dziecka. Proszę udać się do psychologa dziecięcego, który przede wszystkim zaznajomi Panią z potrzebami rozwojowymi dziecka oraz pomoże znaleźć najlepszy sposób radzenia sobie z zachowaniami autoagresywnymi malucha. Dobrze jest zrobić wszystko, aby dziecko nie uderzało głową, ponieważ może to być dla niego niebezpieczne. Zmiana zachowania dziecka w dużej mierze zależeć będzie od Pani postępowania, konsekwencji i spokoju. Pomoc znajdzie Pani na pewno w poradni psychologiczno-pedagogicznej, albo proszę zapytać o listę specjalistów- psychologów, pediatrę dziecka.

Pozdrawiam