Moje pięciomiesięczne dziecko ma problemy z zasypianiem. Jak mogę mu pomóc?

Witam! Moja córka ma 5 miesięcy, od jakiegoś miesiąca, może i wcześniej ma problemy z zasypianiem. Przed każdą drzemką czy każdym nocnym zasypianiem niesamowicie płacze, czasami trwa to nawet do 3 godzin, aż się chyba zmęczy i zaśnie, i tak jest codziennie. W pewnych momentach, kiedy widzę, że przykłada głowę do pieluszki i już prawie zasypia, nagle się znów rozbudza i płacze, dodam, że od kilku dni płacze może inaczej, wręcz krzyczy. Już nie wiem, co mam robić i kogo się radzić. Każdy twierdzi, że taka natura dziecka, ale ja nie mogę niestety patrzeć, jak moje dziecko się męczy i nie może zasnąć. Miałam nawet umówioną wizytę u neurologa dziecięcego, lecz nie poszłam, bo lekarz rodzinny powiedział, że dzieci już tak mają. Nadmienię, że jak już zaśnie, to śpi maksymalnie godzinę, najmniej 30 minut i wtedy budzi się i jest dalej niewyspana. Znów jest marudna i płacze, wszystko zaczyna się od nowa. W ciągu dnia więcej płacze niż się czymkolwiek innym interesuje. Teraz od dwóch dni nawet mało je. Proszę o jakąś podpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Domyślam się, że ma Pani już dość takiej sytuacji i jest też Pani niezwykle zmęczona. Dziwi mnie trochę postawa pediatry, bo co prawda dzieci faktycznie różnie realizują potrzebę snu i różne mają rytuały związane z zasypianiem, ale myślę, że nadmierne płacze i krzyki u takiego maluszka nie są korzystne ani dla niego, ani dla rodziny.

Proponuję jednak spotkanie u neurologa i pediatry - może na zachowanie dziecka ma wpływ dieta lub inne czynniki medyczne - warto to skonsultować i wykluczyć, bo łatwiej będzie znaleźć przyczynę niepokoju u niemówiącego maluszka.

Proszę skontaktować się również z terapeutą sensorycznym, który pozwoli ocenić rozwój i potrzeby sensoryczne dziecka oraz opracować zestaw zabaw i masażyków ułatwiających zasypianie i relaksację.

Pozdrawiam!