Moje życie jest nudne, nic mi się nie chce. Co ze mną jest nie tak?

Witam, proszę poradę kogoś, kto się na tym zna;]. Mianowicie mój problem polega na tym, że od jakiegoś czasu zauważyłem, że nic mi się nie chce - kompletny brak motywacji do robienia czegokolwiek, jestem zmęczony, cały czas bym spał, ale nie zawsze - na przykład na lekcjach;], do szkoły jeżdżę autobusem i jest ok, ale w drodze powrotnej - jakieś 30 min - praktyczne zawsze zdarza mi się usnąć. Zaczynam się tym niepokoić, nie chce mi się odrabiać lekcji ani uczyć się, większość mojego wolnego czasu spędzam przed komputerem, gram albo przeglądam różne strony już czasami sam nie wiem po co, mało czasu spędzam ze znajomymi, praktycznie wcale nie wiem o czy z nimi rozmawiać albo po prostu już sam nie wiem, częściej rozmawiam z nimi na gg, ale rozmowy słabo się kleją często pytam - „co tam?” a w odpowiedzi dostaję - „a nic”, w ogóle tak sobie teraz myślę i całkiem serio odechciewa mi się opisywać swojego nudnego życia. Proszę o jakąś poradę albo porady;p Pozdrawiam wszystkich

ponad rok temu

Witam!

Zmęczenie po szkole jest naturalną reakcją na stres, którego choć możesz nie być świadomy, to pewnie doświadczasz. Twoje samopoczucie może mieć związek również z przesileniem jesiennym, nie bez znaczenia jest zmiana godziny, wcześniej robi się ciemno, wówczas motywacja do robienia czegokolwiek może spaść.
Zachęcałabym, abyś wykonał podstawowe badania, które mogłyby wykluczyć chorobę. Wtedy nie pozostaje nic innego jak zmienić tryb życia. Zmniejsz ilość godzin przed komputerem, bo jak sam zauważasz rozmowy przez Internet nie mają przełożenia na relacje ze znajomymi. Postaraj się spędzać więcej czasu na powietrzu niż przed komputerem. Ważne jest także, abyś zorganizował sobie czas po szkole robiąc plan tego, co masz do przygotowania na kolejny dzień. To powinno poprawić Twoją koncentrację.
Zwróć uwagę również na dietę. Ważne jest, aby dostarczała Ci ona wszystkie niezbędne produkty, które zapewnią Ci prawidłowego funkcjonowanie.
Pozdrawiam