Mokry kaszel, katar i podwyższona temperatura

Dobry wieczór, dwa tyg temu zaczęłam mieć mokry kaszel, potem dostałam kataru i tydzień temu w sobotę podwyższyła mi się temperatura 37.3. Poszłam w poniedziałek do lekarza, dostałam antybiotyk Zamur 500, kaszel ustąpił, jednak w czwartek miałam 37.5 i bardzo powiększyły mi się węzły chłonne na szyi, pod pachą i w pachwinie. Dlatego w piątek poszłam do lekarza, pani dr stwierdziła, że gardło nie jest ok, dostałam Duomox. Jednak wciąż mam 37, 37.1. Bardzo się martwię,że temp nie spada.

Milena Lubowicz

Trudno cokolwiek powiedzieć bez zbadania Pani. Nie wiem jak wygląda gardło, czy są jakieś zmiany osłuchowe, czy węzły zaczęły się zmniejszać. Temperatura 37,3 nie jest wysoka, nawet tego nie można nazwać gorączką. Także proszę poczekać jeszcze kilka dni. Jeżeli czuje się Pani przy tym słabo można brać leki przeciwgorączkowe- paracetamol lub ibuprofen. Gdyby objawy nie ustąpiły proszę udać się do lekarza.
Pozdrawiam