Mokry kaszel z ropną żóltawo-zieloną plwociną a karmienie piersią

Lek "Otomize ear spray" a karmienie piersią. Po tyg. przeziębieniu pojawił się u mnie kaszel suchy a niekiedy mokry z ropną żóltawo-zieloną plwociną (gł.w nocy i rano) do tego kłuje mnie ucho i czuje zalegająca wydzieline w nosie. Lekarz przepisał lek w sprayu bezpo.do ucha "Otomize" skł. aktywne: Deksametazon, siarczan neomycyny, lodowaty kwas octowy. Czy ten lek jest niezbędny? Jeśli tak to czy mam odstawić 4-mies.dziecko od piersi na czas stosow.leku? czy może dłużej będą te subst.w organizi?

Witam. Stosowanie miejscowo tego leku w dawkach podanych w ulotce nie powinno wpływać na skład mleka kobiecego, mimo że nie ma dokładnych badań na ten temat.