Molestowanie w dzieciństwie i gwałt a problem z budowaniem związku

W dzieciństwie byłam molestowana, później na kontrakcie w Niemczech zostałam zgwałcona, przemilczałam wszystko, teraz po ok4 latach próbuje budować związek. Ale mam problem z zaufaniem i czy powiedzieć partnerowi, o tym fakcie , czy nie będzie się mną brzydził, bo do dzisiaj czuję się "brudna", nie potrafię spojrzeć na siebie obiektywnie, bo to moja wina, bo zgubiła mnie chęć większej kasy... A teraz konsekwencje będę ponosić do końca życia

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swój sposób przeżywania / funkcjonowania to namawiam na konsultacje u psychoterapeuty, które być może zakończą się decyzją o podjęciu psychoterapii.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: PZP) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Myślę, że długo Pani musiała się borykać z tymi trudami. Współczuję Pani doświadczeń. Zachęcam Panią do psychoterapii, by mogła Pani w pełni cieszyć się z tego, co Pani buduje z partnerem i by Pani przeszłość nie decydowała o tym jak chce Pani żyć i jak Pani żyje. Wszystkiego dobrego.

Witam,
Mam poczucie, że niesie Pani ogromny bagaż traumatycznych doświadczeń, z którymi od lat samotnie się Pani boryka. Niepokoi mnie odczuwane przez Panią poczucie winy, zastanawiam się, jak duża to bariera w Pani życiu. Proponuję, aby zrobiła Pani coś dla siebie i udała się do specjalisty po pomoc tak, aby przeszłe wydarzenia przestały być dla Pani "konsekwencją, którą będzie Pani ponosić do końca życia", bo tak nie musi być. Powodzenia