Molestowanie w dzieciństwie i skutki prawne po latach

Serdecznie witam mam na imię Justyna gdy miałam 13 i 14 lat, to mój wujek opuszkiem wskazującego palca dotykał mnie po prawej brodawce piersiowej moja ciotka czyli jego żona twierdzi, że to dotykanie to nie jest nic nienormalnego tylko to jest taka moda, że mężczyźni lubią młode dziewczyny za piersi łapać pytanie brzmi czy moja ciotka też jest zboczona skoro uważa to za normalne i czy tą sprawę można po latach zgłosić
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Iwona Siudak Psycholog, Olkusz

No niestety nie jest normalne zjawisko dotykania dziewczyny przez dorosłego mężczyznę w intymne częśći ciała. Sprawę można zgłosić z tym, że będzie kosztowała Panią wiele emocji i kwestia udowodnienia winy. Może kwestia przyjrzenia się temu w trakicie konsultacji psytchologicznej byłaby wskazana- bo trochę mało informacji Pani podała - czy to był jednorazowy incydent czy zjawisko miało częśćiej miejsce ? Sprawa jest delikatna i wymaga zebrania wiekszej ilośći informacji . Pozdrawiam Iwona Siudak

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zachowanie tej Pani jest czymś w rodzaju obrony męża. Nie zawsze jest to działanie świadome. Nie musi to także świadczyć o jej zaburzeniach psychicznych na tle seksualnym. Oczywiście z prawnego punktu widzenia a tym bardziej z ludzkiej strony jest to działanie niedopuszczalne. Jeżeli chodzi o zgłoszenie sprawy na policję to oczywiście możesz to zrobić. Okres przedawnienia takiego przestępstwa to 10 lat, ale przedawnienie nie może nastąpić przed upływem 5 lat od uzyskania przez ofiarę pełnoletności – Art. 199 § 2