Monitorowanie owulacji i współżycie w dniach płodnych a planowanie ciąży

Witam, juz drugi miesiąc starałam się z mężem o dziecko. W czasie dni płodnych i w czasie owulacji oczywiście współżyliśmy ze sobą. Jednakże za raz po tych dniach dostałam zakazenie górnych dróg oddechowych. Lekarka zapisała mi antybiotyk. Po tygodniu okazało się że dany antybiotyk nie był odpowiedni. Przez kolejne 6 dni brałam bardzo silny antybiotyk. Wiem, że poprzez stosowanie kuracji antybiotykowej okres może się spóźnić ale czy będzie też taka możliwość, że jednak będę w ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to wykluczone, jednak należy zgłosić się do ginekologa gdyż antybiotyków może zagrażać ewentualnej ciąży.