Mononeuropatia nerwu pośrodkowego lewego i zespół cieśni nadgarstka

Witam, u mojego taty wczoraj lekarz postawił diagnozę iż ma(cyt. z karty) "Mononeuropatia nerwu pośrodkowego lewego w pzebiegu zespołu cieśni nadgarstka, zapis typowy dla zespołu cieśni nadgarstka, wyudłużenie latencji końcowej we włóknach ruchowych oraz zwolnienie szybkości przewodzenia we włóknach czuciowych nerwu pośrodkowego na poziomie nadgarstka". Czy istnieją mniej inwazyjne metody do leczenia tego niż operacja? Czy jest to konieczność? Po jakim czasie człowiek wraca do pełni sił?

Zależy jak długo trwają dolegliwości jeśli tylko kilka miesięcy można spróbować pobrać zabiegi fizjoterapeutyczne. Zabieg uwolnienia n pośrodkowego jest dosyć prosty pozdrawiam