Mononukleoza zakaźna oraz powiększona wątroba i śledziona a stan narządów i możliwość podróży samolotem

Witam serdecznie jestem chory na mononukleoze zakazna mieszkam za granica ze wzgledu na fakt ze mam powiekszona watrobe i sledzione moge wykonywac prace fizyczna a dokladnie podnosic ciezkie 20 kg rzeczy czy to wplynie niekorzystnie na stan narzadow druga sprawa ze za 4 dni wybieram sie na urlop moge leciec samolotem czy to bezpiecznie chodzi mi o zmiane cisnienia czy sledziona nie peknie dziekuje za odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma przeciwwskazań do lotu samolotem. Jeżeli chodzi o pracę fizyczną to także nie jest przeciwwskazana choć oczywiście w okresie choroby organizm jest osłabiony co może wpływać na efektywność pracy.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podróż samolotem nie jest przeciwwskazana w przypadku mononukleozy. Nie istnieją też przeciwwskazania odnośnie pracy fizycznej, ale należy dostosować się do możliwości wynikających ze stanu zdrowia, ew. osłabienia.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji nie ma przeciwwskazań do lotu samolotem. Wykonywanie ciężkiej pracy fizycznej może być ograniczone przez osłabienie organizmu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ze względu na zakażenie warto byłoby ograniczyć ciężką pracę fizyczną. A propos podróży - nie ma przeciwwskazań do lotu samolotem.