Morfologia krwi 7-miesięcznego niemowlaka

Odebrałam wyniki krwi dziecka 7 miesiecznego WBC-7,7 RBC-5,13 HGB-9,5 MCV-62,2 MCH-18,5 MCHC-29,8 RDW-17 neutrofile %-17,40/wartość bezwzględna leukocytow 1,35 pozostałe wyniki w normie. Prosze o interpretacje i czy mam zrobic jakies dodatkowe badania bardziej szczegółowe . Dodam ze dziecko jest uśmiechnięte je obiadki i deserki oraz mleko z piersi nie je mleka modyfikowanego oraz kaszek . To co mnie jeszcze niepokoi to żółtawe cera dziecka ale białka oczne sa biale. Wizyte u lekarza ma za6 dni

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Dziecko ma obniżony poziom hemoglobiny, co wskazuje na niedokrwistość. Wskazana jest konsultacja u pediatry, który włączy odpowiednie leczenie - suplementację żelaza.