Morfologia krwi dwuipółletniego dziecka

niepokoją mnie wyniki 2,5 rocznego synka.z morf z listopada krwinki czerwone-5,46 Hemoglobina- 9,9 MCV- 60,6 MCH-18,1 MCHC- 29,9 RDW-CV-17,8 %neutrocyty-13,7% monocyty -11,8 licz.neutrocytow -1,22 licz. monocytow -1,05. Reszta wyników w normie.Przez 2 miesiące dostawał żelazo a to wyniki z końca grudnia krwinki czerwone -5,73 MCV -68,8 MCH-22,7 RDW-SD -55,7 RDW-CV- 22,5 %neutrocyty -17,7 %monocyty -12,8 % bazocytow -1,5 licz.neutrocytow -1,06.Niepokoi mnie wzrost czerwonych krwinek.Proszę o odp

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sam wzrost czerwonych krwinek w tej sytuacji nie jest niepokojący. Syn wyraźnie miał oznaki anemii i nadal można by się jeszcze doszukać lecz z mniejszym stopniu. Wskazana jest kontrola w pediatry.