Morfologia krwi i badania na laktozę u dziecka

Witam, mój synek ma 5 miesięcy i ma alergie na laktoze. Alergolor prosił o zrobienie bad na pierwszą wizytę. Zaniepokoiły mnie następujące wyniki: erytrocyty 4,12 mln/ul, hematokryt 32,2 %, MCH 26,9 pg, limfocyty 69,7 %,neutrocyty 19.6 % i neutrocyty 1,14 tys/ul. Reszta wyników jedt idealna. Dodam,że nie przechodził infekcji i nie gorączkował. czy to jest norma dla takiego maluszka? Pozdrawiam

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
U tak małego dziecka normalny jest wyższy odsetek limfocytów w odniesieniu do neutrocytów. Proszę skonsultować się z pediatrą, który odniesie wynik do stanu zdrowia dziecka.