Morfologia krwi u 4,5-latki z gorączką

Witam, dziewczynka 4,5 roku. Gorączka poprzedniego dnia 37-38 st, w dniu badania 36,7-37,3; W.M.: przejrzytość - mętny; barwa żółty; ciężar wł - 1,03; ph - 5,58; glukoza- nieobecna; ketony - obecne++; urobilinogen - w normie; bilurbin- nieobecna; białko- opal; nabłonki pł - nieliczne; nabł okrą- 1-3; leukocyty- 20-30; erytrocyty świeże - 1-3; pasma śluzu- nieliczne; bakterie - nieliczne; M. CRP - 11,7; glukoza - 111 mg/dl; sód-138; potas-4,73 pco2-32,9 po0-62,7 be-(-3) so2-91,8 neut-13,34

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji warto zgłosić się do lekarza aby rozszerzyć diagnostykę. Trudno jednoznacznie powiedzieć co może być powodem takich dolegliwości, choć można zasugerować infekcję oraz/lub cukrzycę. Konieczne są dodatkowe badania.