Morfologia niemowlaka - analiza

Proszę o sugestie: w badaniu krwi u mojego synka wyszło: Lymphocytosis 79,1 (max norma 65), oraz monocytosis 7,4 w komentarzu obie nazwy wymieniono. W komentarzu PLT wymieniono:" PLT Clumps?" Co to może oznaczać, pozostałe wyniki w normie. Badania były robione pod kątem zmiany nowotworowej. Przypuszczalnie...(w buzi czarna plama na podniebieniu, czekamy na wyniki wymazu, ale część lekarzy twierdzi, że to może być zm. nowotworowa? Dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Zwiększony poziom limfocytów u dzieci do lat 4 jest normą.

Plt clumps odnosi się do kształtu płytek krwi i jeżeli ich liczba jest w normie nie ma się czym martwić.

Należy jednak pamiętać, że faktycznie poziom limfocytów wzrasta w przebiegu różnych infekcji, stanów zapalnych bądź w chorobach nowotworowych.

Trudno jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć zmianę nowotworową tylko i wyłacznie na podstawie przedstawionych badań.
Najważniejszym badaniem jest bezpośrednie badanie zmiany także należy czekać na wynik, który jednoznacznie rozwieje wszelkie wątpliowści.

Pozdrawiam!