Morfologia z rozmazem u dziecka

witam, P. Dr. zleciła mojeju synkowi morfologię z rozmazem oto wyniki, WBC 11.5 LIMFOCYTY %74.9 NEUTROFILE % 16.6 LIMFOCYTY #8.6 NEUTROFILE #1.9 PLT 430, PAŁKI 1, SEGMENT 7, EOZYNOFILE 8, MONO 2, LIMF.82 WYPISAŁAM TE PRZY KTÓRYCH JEST STRZAŁKA W GÓRĘ LUB W DÓŁ, Z MOJEGO SZUKANIA PO INTERNECIE WSZĘDZIE WYCHODZI MI JAKAŚ BIAŁACZKA, BARDZO PROSZĘ O KONSULTACJĘ Z PANI STRONY CO PANI DR O TYCH WYNIKACH SĄDZI???

Milena Lubowicz

Przede wszystkim nie podaje Pani w jakim wieku jest dziecko, co jest podstawą do odniesienia się do parametrów morfologii. Jeżeli jest to niemowlę lub dziecko w wieku przedszkolnym, to rozmaz może tak wyglądać. Wyniki mogą też wskazywać na infekcję wirusową. Proszę z tym wynikiem udać się do lekarza zlecającego gdyż należy to odnieść do wieku oraz objawów występujących u dziecka.
Pozdrawiam